Lüks Atmosfer Yaratmak İçin Kullanılan Eşyalar

Evde lüks atmosfer yaratmak için kullanılan eşyalar, lüks bir dekorasyon estetik algısına ve göze hitap etmektedir. Bu sayede mekanda kendinizi daha iyi bir şekilde hissetmeniz mümkün bir hale gelir. Lüksü sağlamak için her zaman büyük paralar ödemeye gerek yoktur. Bazı kurallara dikkat ederek aynı şekilde lüks mekanların ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

Büyük Aydınlatmalar

Avizelerin daha çok büyük olanlarının tercih edilmesi, mekanın biraz daha geniş gözükmesine yardımcı olur. Aynı zamanda mekanın daha çok aydınlatılmasına ve biraz daha lüks gözükmesine neden olacaktır. Günümüzün modalarından biri olan büyük avize modelleri iç mekana vurgu yapmak açısından tercih etmeniz gerekenler arasında ilk sıralardadır.

Gösterişli Yatak Başlıkları

Lüks bir yatak odasını ortaya çıkarmak için, yatak başlıklarının gösterişli ve büyük olarak seçilmesinde fayda var. Bu sayede estetik anlayışına tam olarak hitap eden bir görüntünün kısa yoldan ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yatak başlığını açık renklerden seçmek etkinin biraz daha artmasına neden olacak durumlar arasında bulunur.

Vintage Detaylar

Evi lüks gösteren şeyler arasında bulunan vintage eşyalar, zahmetsiz bir şekilde beğenilen bir sonuca ulaşılması açısından idealdir. Eski döneme ait olan eşyaların günümüze uyarlanması şeklinde ortaya çıkan bu moda, konu hakkında daha benzersiz bir seçim yapmak isteyenlerin hoşlanacağı bir tarzdır. Vintage tarzında daha iyi bir sonuç alabilmek için mümkün olduğu kadar abartıdan uzak durmak gerekir. Canlı desen ve renklerin yerine, daha çok sade detaylardan oluşan aksesuarlar tercih edilebilir. Vintage tarzındaki mobilya, perde, tablo, saklama kutuları, biblo gibi onlarca farklı türe yönelerek daha lüks bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

Ahşap Eşyalar

Ahşap hiçbir zaman modası geçmeyen materyallerden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle mekanlara samimiyet ve sıcaklık kazandırmak açısında sıklıkla tercih edilen ahşap, odaları daha lüks gösteren detaylar arasında kendisine yer bulmuştur. Başta ahşap mobilya olmak üzere, aksesuar konusunda da daha çok ahşap seçeneklere yönelmeniz lüks bir görüntünün kısa yoldan ortaya çıkmasına neden olur. Üstelik sağlam ve uzun ömürlü bir malzeme olan ahşabı uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dekorasyon İçin Doğru Seçimler

Evde daha çok lüks bir görüntü oluşturabilmek adına aksesuar seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle ev dekorasyonu sırasında bazı aksesuarlara ağırlık vermek daha dinamik bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. Ancak fazla sayıda aksesuar kullanmak yerine, daha az sayıda ancak abartılı seçimler yapılabilir. Fazla sayıda aksesuar kullanıldığında ise, gözü daha çok yoran bir görüntüye neden olabilirsiniz. Bu nedenle aksesuar sayısında ve tipinde doğru karar vermeniz gerekir. Odalara biraz daha lüks bir tasarım katması açısından vazolar, büyük ayna modelleri, loş bir abajur türü, kadife yastık çeşitleri, şık çerçeve modelleri gibi çeşitli aksesuarlara yönelmeyi düşünebilirsiniz. Bunun yanında aksesuarların renk seçiminde de bir hayli dikkatli olmakta fayda vardır. Mobilyaların rengine uyumlu olan seçimler yaparak, daha şık bir mekanın oluşmasına yol açabilirsiniz. Bunun yanında odaların havasını değiştirecek ve daha lüks gözükmesine neden olacak farklı alternatiflerde bu dönemde karşınıza çıkabilir. Özellikle tercihinizi büyük kitaplık modellerinden yana kullanarak, odanın biraz daha geniş bir etkiye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında tavana kadar uzanan kitaplık modelleri kısa yoldan lüks ve etkileyici bir görüntünün oluşması bakımından ideal mobilya türleri arasında yer alır. Bu alanda risksiz ve zahmetsiz bir şekilde etkili bir görüntü oluşturmak bakımından bu nedenle salonda bunlara yer vermeye bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Destek